Z ogromną przyjemnością informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. uruchamiamy bibliotekę, ale w warunkach zagrożenia epidemiologicznego. Biblioteka będzie funkcjonowała według nowych zasad.

Zasady korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Czeremsze w czasie epidemii

1. Wyłącznie w trybie wypożyczania i zwrotów materiałów bibliotecznych.

2. Wydzielona jest strefa użytkownika biblioteki (korytarz wejścia biblioteki), w której znajdować się będzie mogła tylko jedna osoba lub  dwie w przypadku wizyty z dzieckiem do 13 roku życia.

3. Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.) i zdezynfekować ręce płynem ustawionym w korytarzyku biblioteki lub mieć założone rękawiczki.

4. Należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległość (1,5- 2 m).

5. Nie ma wolnego dostępu do półek.

6. Książki będzie podawał tylko bibliotekarz, aby wypożyczyć książkę należy dokładnie znać tytuł i autora poszukiwanej pozycji albo polegać  na rekomendacji bibliotekarza.

7. Nie ma możliwości poszukiwań po bibliotecznych półkach, korzystania z czytelni oraz komputerów.

8. Zwroty książek będą przyjmowane w czystych torbach z umieszczoną wewnątrz kartką z nazwiskiem i imieniem czytelnika.

9. Torby z książkami będą przetrzymywane w wydzielonym miejscu w pomieszczeniu bibliotecznym (np. na stole, w pudle) przez okres 4 dni, po tym okresie będą odpisane z kart czytelnika a następnie udostępniane.

10. Gdy czytelnik przejawia objawy choroby lub znajduje się w grupie osób, które nie mają obowiązku noszenia maseczki powinien poinformować bibliotekarza i zachować szczególną ostrożność dbając o siebie i pracownika biblioteki.

11. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo wskazane jest aby Czytelnicy mający objawy przeziębienia lub grypy zaniechali wizyt w bibliotece.

12. Zalecane jest wcześniejsze umówienie wizyty telefoniczne 85 68 50 844 lub mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

13. Dni i godziny otwarcia biblioteki dla czytelników:


     wtorek-czwartek- piątek - od 12.00 do 14.00 (wypożyczenia)  

     wtorek-czwartek- piątek - od 15.00 do 17.00 (zwroty)

Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa oraz wszelkich środków ostrożności  rekomendowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia w związku z istniejącym stanem epidemii.